System rejestracji czasu pracy w Twojej firmie – poznaj zalety

Obecnie w coraz większej liczbie firm stosuje się nowoczesne systemy rejestracji czasu pracy. Pozwalają usprawnić proces rejestracji. Zarządzanie firmą staje się prostsze i znacznie bardziej efektywne. Co ważne, system jest elastyczny i łatwo można go dopasowywać do aktualnych potrzeb rozwijającej się firmy.

Rejestracja czasu pracy – sprawnie i komfortowo

Nowoczesny system rejestracji czasu pracy pozwala nam zrezygnować z przestarzałych list obecności. Zamiast nich możemy użyć kart zbliżeniowych bądź czytników biometrycznych, które będą rejestrować dane biometryczne osób zatrudnionych w firmie. Cały proces odczytu i zapisu danych jest bardzo szybki. Odbywa się niezwykle komfortowo dla pracowników. Dane po odczycie natychmiast trafiają do bazy danych, gdzie są przetwarzane.

Konto pracownika w systemie rejestracji czasu pracy

Jeśli pracodawca wyrazi taką chęć, pracownik może mieć swoje konto w systemie RCP. Będzie mógł na bieżąco kontrolować swój czas pracy, w tym wypracowane godziny nadliczbowe bądź przeciwnie – braki do obowiązującej normy. Konto pracownika daje też szereg innych korzyści. Osoba zatrudniona w firmie może wygodnie i szybko zgłaszać wnioski urlopowe bądź opiekę na dziecko.

Czytniki biometryczne – bezpieczny system czasu pracy

W nowoczesnych firmach bardzo szeroko wykorzystuje się czytniki biometryczne. Grono zadowolonych użytkowników stale rośnie. Urządzenia gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa. Mogą sczytywać na przykład odcisk palca. Wykorzystując dane biometryczne mamy pewność, ze rejestracji dokonała konkretna osoba. W przypadku tradycyjnej listy obecności zachodzi niebezpieczeństwo, że godzina przybycia do pracy wpisana w tabeli nie będzie się pokrywać ze stanem faktycznym. Stosując biometryczny system rejestracji czasu pracy zyskujemy zmotywowanych i zaangażowanych pracowników. Proces związany z ewidencją danych jest łatwy, wygodny i przyjemny zarówno dla kadry zarządzającej, jak i szeregowych pracowników.

Warto również odwiedzić stronę https://biosys.pl/rejestracja-czasu-pracy. Znajdziesz tam więcej przydatnych, ciekawych informacji.